Kızlarımız, Penaltılarla Türkiye İkincisi!

11 Kasım 2017
Kızlarımız, Penaltılarla Türkiye İkincisi!

Finalde Karadeniz Ereğli Belediyespor ile Zeytinköy 4 Nolu Sahada oynanan final karşılaşmasının normal süresi  1 - 1 sona erdi. Özellikle maçın ikinci yarısı ve uzatma dakikalarında üstün bir oyun koyan 1207 Antalya takımımız, penaltılarda kaybetti.

114 takım arasında takımımız 1207 Antalya Döşemealtı Belediyesi 2. olurken, final maçından önce oynanan maçta ise rakibi Dudulluspor'u 4-1 yenen Kocaeli Harb-İş spor üçüncü oldu.  Mücadelenin bir bölümünü Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da takip etti. Bak, tribünde bulunan sporculara ve antrenörlere başarılar diledi.

Türkiye ikincisi olan 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor'a kupa ve madalyalarını U19 Kadın Milli Takım Teknik Sorumlusu Suat Okyar verdi. 2017 Türkiye Şampiyonu olan Karadeniz Ereğli Belediye Spor'a kupa ve madalyalarını TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan takdim etti.

Sportif direktör Hüseyin Türk" Maçın ilk devresinde istediğimiz oyun ve mücadele kalitesini sahaya yansıtamadık. Ancak maçın ikinci devresi ile birlikte gerekse de uzatma dakikalarında üstün bir oyun ortaya koyarak aslında şampiyonluğu en çok hakettiğimizi gösterdik. Malasef penaltılarda şansız bir şekilde başarılı olamadık. Bizler iççin özellikle alt yaş gruplarında her sene oluşturduğumuz hedefte kalmayı başararak, oyuncu kazanımlarını a takıma taşıyabilmek daha anlamlı oluyor" diye konuştu.