Rüyadan Kabusa!

2 Ocak 2018
Rüyadan Kabusa!

Antalyaspor için 2017 yılı muhteşem başlayıp kabus gibi bitti. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Rıza Çalımbay ile birlikte muhteşem bir sezon geçiren ve Avrupa kapısından dönen Antalyaspor, 2017-2018 sezonunda ise kabusu yaşıyor. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısını 25 puanla 7. sırada tamamlayan kırmızı-beyazlı ekip, geride kalan sezonun ilk yarısını ise 17 puanla 15.sırada tamamladı. Bu sezon sadece 4 maç kazanabilen Antalyaspor, Osmanlıspor, Kasımpaşa, Karabükspor ve Alanyaspor maçlarında 3 puan sevinci yaşadı. İlk yarıda sadece 19 gol atabilen Şimşekler kalesinde ise 31 gol yedi.

İSTİKRARSIZLIK HAKİM

Geçtiğimiz sezonu Rıza Çalımbay ile tamamlayan ve tarihinin en büyük başarısına imza atan Antalyaspor, bu sezon hem sportif hem de istikrar anlamında tam tersi bir görüntü veriyor. Sezona Rıza Çalımbay ile başlayan kırmızı-beyazlı ekip, daha sonra Brezilyalı Leonardo Araujo ile yola devem etti. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün kongre kararından sonra Leonardo’nun da görevi bırakması ile Altyapı Koordinatörü David Badia ile yola devam eden Antalyaspor, 10 Ocak’ta yapılacak genel kurul ile hem yeni başkan ve yönetimini, hem de yeni hocasını belirleyecek.

EKONOMİK ÇÖKÜNTÜ

Geçtiğimiz sezon takımın en maliyetli futbolcusu olan Smamuel Eto’o’nun performansı ile başarıdan başarıya koşan Antalyaspor, bu konuda da tezat bir grafik çizdi. Sezon başında Samir Nasri, Jeremy Menez, William Vainqueur, Maicom Marques, Sandro Ranieri gibi dünya çapında futbolcular transfer eden kırmızı-beyazlı ekip, hem bu futbolculardan verim alamadı, hem de ekonomik olarak tarihinin en büyük borç yükünün altına girdi. Antalyaspor’un sezon sonuna kadar ödemesi gereken 100 Milyon TL, toplamda ise 400 Milyon TL’ye yaklaşan borcunun olduğu belirtiliyor.