YAPRAK DÖKÜMÜ!

4 Ocak 2018
YAPRAK DÖKÜMÜ!

Antalyaspor’da devre arasının gelmesi ile birlikte yıldız futbolcular takımdan ayrılmaya devam ediyor. Bu sezon sadece 4 maçta forma giyen ve 2 kırmızı kart gören Sandro Ranieri’nin Seri A Ligi ekiplerinden Benevento’yla anlaşmasının ardından, Jeremy Menez de takımdan ayrılıyor. Meksika Ligi ekiplerinden Club America ile prensipte anlaşan Fransız futbolcunun, Antalyaspor’dan bonservisini almak için temasta bulunduğu belirtildi. Yöneticilerle yaptığı görüşmede kulüpten alacağı olan yaklaşık 500 Bin Euro’dan vazgeçen Menez’in, 250 Bin Euro da ödeme yapmayı taahhüt ettiği belirtildi.

MENEZ MEKSİKA’YA

Antalyaspor’un sezon başında yaptığı ilk transfer olan ve 10 numaralı formayı alan Jeremy Menez, sakatlığı nedeni ile fazla forma şansı bulamamış, lig ve kupada görev aldığı 9 resmi maçta da 307 dakika sahada kalmıştı. Transferde son anda bir pürüz çıkmazsa, Antalyaspor Menez’e ikinci yarıda ödemesi gereken parayı ödemeyecek, ilk yarıdan kalan 500 Bin Euro paranın yanısıra, 250 Bin Euro’luk bonservisle birlikte toplam 750 Bin TL de kazanmış olacak.

JEVTOVİC KIZILYILDIZ’A

Öte yandan iki sezon önce 950 Bin Euro bonservis bedeli ile tranfser edilen ve Norveç Ligi ekiplerinden rosenborg’a kiralanan Milan Jevtovic’e de Kıılyıldız takımının talip olduğu belirtildi. Sırp basınında yer alan haberlere göre, Antalyaspor’da yaşanan yönetim belirsizliğinin sona ermesinin ardından Kızılyıldız Takımı, kırmızı-beyazlı ekiple temasa geçecek. Antalyaspor ile 2020 yıına kadar sözleşmesi bulunan Jevtovic’in henüz 24 yaşında olması nedeni ile iyi bir bonservis bedeline satılması bekleniyor.

ÇALIMBAY’DAN 3 İSTEK

Antalyasporlu futbolculara talip olan kulüpler sadece yurtdışından değil. Kırmızı-beyazlı ekibin eski çalıştırıcı Rıza Çalımbay’ın takımı Trabzonspor da Sakıb Aytaç’a talip olmuştu. Takımdan ayrılacak olan Emanuel Mas’ın boşluğunu Sakıb ile doldurmayı planlayan Çalımbay’ın, Antalyaspor’un Fransız futbolcusu William Vainqueur’ü de istediği öğrenildi. Takımdan ayrılacak oyuncuların durumuna göre karar verecek olan Çalımbay’ın, Trabzonspor Yönetimi’ne Antalyaspor’dan Maicon Marques’in de alınabileceği yönünde görüş bildirdiği belirtildi.