Öztürk ve yönetimi “ibra” edilmeyecek

4 Ocak 2018
Öztürk ve yönetimi “ibra” edilmeyecek

Antalyaspor A.Ş.’nin 10 Ocak’ta yapılacak genel kurulu öncesi, Akdeniz’de Yeniyüzyıl Gazetesi’nin ortaya çıkardığı mali tablo, şirket ortaklarını hayrete düşürdü. Antalyaspor Derneği’nden yetkili bir isimle yapılan röportajda kulübün aylık giderinin 15 Milyon TL, sezon sonuna kadar gerekli olan paranın en az 100 Milyon TL olduğunun ortaya çıkması, camiayı karamsarlığa itti. Toplam borcun 50 Milyon Euro olduğunu öğrenen şirket ortakları, bu paranın nereye harcandığını merak ediyor. Gültekin Gencer’in kulübü 90 Milyon TL borçla bıraktığını belirten ortaklar, Ali Şafak Öztürk ve yönetiminin bu parayla ne yaptığını açıklaması bekleniyor.

DAHA VAHİM OLABİLİR

Bu arada 10 Ocak’ta yapılacak genel kurulda, Ali Şafak Öztürk’ün ibra edilmeyeceği öğrenildi. Yüzde 56 oya sahip olan dernek yönetiminin, yönetimi ibra etmeme konusunda görüş birliğine vardığı belirtildi. Antalyaspor Derneği ve şirketin diğer ortakları, kulübün kısa sürede bu kadar büyük borç yükünün altına girmesinin iyi niyetle açıklanamayacağını belirterek, Ali Şafak Öztürk’ü ibra etmeyerek, yasal yollara başvurmayı planlıyor. İsminin açıklanmasını istemeyen bir dernek yöneticisi, “Mali tablonun daha vahim olmasından korkuyoruz. Çünkü biz şirketin bir ortağı olan dernek yöneticisi olarak bazı borçları biliyoruz. Başka borçlar da çıkarsa bu miktar daha da artabilir” ifadelerini kullandı.

İBRA ETMEYECEKLER

Antalyaspor A.Ş. ortakları, mevcut yönetimin ibra edilmemesi halinde hangi yolun izleneceğini araştırıyor. Türk Ticaret Kanunu’na göre hareket ederek yasal yollardan kulübün menfaatlerini korumayı amaçlayan ortaklar, Öztürk ve yönetimine dava açarak kulübün uğradığı zararın telafisini istemesi  üzerinde yoğunlaşıyor. Kongre tarihine kadar yönetimin ibra edilip edilmemesi ve ibra edilmemesi halinde izlenecek yolu belirlemeyi amaçlayan Antalyaspor Derneği Yönetimi’nin, alacağı kararı kamuoyu ile de paylaşarak şirketin diğer ortaklarını bilgilendireceği öğrenildi.