Kulüpler Antalya’da Buluştu!

14 Ocak 2018
Kulüpler Antalya’da Buluştu!

İklimi, FIFA kriterlerine uygun sahaları, otellerindeki yüksek hizmet ve teknik imkânlarıyla spor turizminin de adresi olan Antalya, yeni yılla birlikte Süper Lig, alt ligler ve yurt dışından gelecek futbol takımlarına ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz gün Beşiktaş Futbol Takımını kamp yaptığı otelde ziyaret edip hazırlık maçını izleyen Vali Münir Karaloğlu, dün akşam ise Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Antalya'da kamp yapan Fenerbahçe Futbol Takımını ziyaret etti.

KURTULMUŞ ZİYARETİ

Teknik ve idari heyet ile futbolcuların otelin girişinde karşıladığı Bakan Kurtulmuş ve Vali Karaloğlu, Teknik direktör Aykut Kocaman ve oyuncularla sohbet etti. Fenerbahçeli olarak Fenerbahçe kampında bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, sarı-lacivertli ekibe başarılar diledi.

KAMPLAR ANTALYA’DA

Süper Ligin 18 takımıyla birlikte birinci, ikinci ve üçüncü ligdeki birçok futbol takımı da kamp için Antalya’yı seçti. Ayrıca TFF’nin eğitim kamplarının adresi yine Antalya oldu. TFF Süper Lig Hakemleri, Süper Lig Yardımcı Hakemleri, Kadın FIFA Hakemleri ve Kadın FIFA Yardımcı Hakemlerinin katıldığı 2017-2018 Sezonu Kış Semineri ile antrenörlerin katıldığı UEFA Pro Lisans Kursu'nu Antalya’da gerçekleştirdi.

FUTBOLUN KALBİ ATIYOR

Özellikle Belek Turizm Merkezi'ndeki otelleri tercih eden Türk ekiplerinin yanı sıra Almanya, Belçika, Rusya, Ukrayna, Hollanda, Kazakistan, Avusturya, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Macaristan ve Arap ülkelerinden futbol takımları, kamp çalışmaları için adres olarak Antalya’yı belirledi. Bu yıl 2 binden fazla takımın Antalya’da kamp yapması bekleniyor.