1207 Antalyaspor Yeniden

1 Mayıs 2018
1207 Antalyaspor Yeniden

Antalya'nın hem Türkiye Kadın futbol liginde hem de Kasım-Nisan arasındaki Uluslararası Dostluk Ligi'nde oynayan tek takımı 1207 AntalyaSpor gelecek sezonun planlamasını şimdiden yapmaya başladı.

Aydın'daki Genç kızlar şampiyonasında tüm rakiplerini yenerek son 8 takım arasına kalan 1207 Antalyaspor, diğer yandan Avrupa'daki Türk oyuncularla ve yabancı transferlerle ilgili görüşmeleri hızlandırdı.

İlk anlaşma Kazakistan'ın FC Astana-64 ve FC Shakhter  takımlarında oynayan 19 yaşındaki Sabina Rgaeva ile oldu. Rus ve İspanyol kuluplerinin ilgi odağında olan Sabina, Kazakistan U19 milli takımında da oynuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan başkan Süleyman Türk "Fiftywan İncorporated dan Dinara Zhagyparova ile konuşup Sabina'nın transferi için ön anlaşma imzaladık, Ekimden itibaren bizlerle olacak,tercih nedenlerinden en büyüğü , Antalya olarak kasım-nisan arası 50 e yakın uluslararası dostluk maçı oynamamızdır. Böyle bir genç yeteneği takıma kazandırdığımız için mutluyuz. Ayrıca Fransa ikinci liginden bir Türk oyuncuyla anlaştık, ağustosta aramıza katılacak. Yeni heyecanlar ve anlayışlarla daha iyi yerlere geleceğiz, Antalya'nın takımı olarak yolumuza devam edeceğiz, tek istediğimiz Antalyalı turizmcilerden, işadamlarından takımımıza destek çıkmalarıdır. Çünkü biz Antalya'nın tanıtımını en iyi yapanlardan biriyiz, diye konuştu.