Sözler tutulmadı!

24 Mayıs 2018
Sözler tutulmadı!

Devre arasında göreve geldiği Antalyaspor’u ligde tutarak görevinden ayrılan Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, ayrılık gerekçesi ile ilgili ilk kez konuştu. Bir TV kanalında Spor Yazarı Koray Geçgel’in hazırlayıp sunduğu Kale Çizgisi Programı’na telefonla katılan Hamzaoğlu, “Zor bir süreci atlatarak sezonu tamamladık. Bu süreçte futbolculara bazı sözler verdik. Şu anda o sözleri yerine getiremeyecek olmanın verdiği bir drum var. Oyuncularımın karşısına bu şekilde çıkacak bir hoca olamayacağımı söyledim ve ayrıldım” ifadelerini kullandı. TV programında detaya girmeyen Hamzaoğlu’nun bahsettiği ‘verilen ve tutulmayan sözler’in ne olduğu anlaşılamadı.

OYUNCULARA MAHCUBUM

Bu arada Hamza Hamzaoğlu’nun yakın çevresi ile konuyu paylaştığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre, futbolculara bir süredir ödeme yapılamadığı ve yönetimin Hamzaoğlu aracılığı ile oyunculara sürekli söz verdiği belirtildi. Hamza Hamzaoğlu’nun yakın çevresine, “Göreve geldiğimde, 1-2 ay içinde ödeneceği söylendi. Sonra Mayıs sonuna ertelediler. Alanya maçından önce de benzer söz verildi. Lig bittikten sonra da ödeme yapamayacaklarını söylediler. Ben futbolcularıma söz verdim ve yerine getiremiyorum. Futbolcularıma karşı mahcubum ve bu şartlarda çalışamayacağım için görevi bıraktım” dediği öğrenildi.

MALİYETİ YÜKSEKTİ

Bu arada Hamza Hamzaoğlu’nun, futbolculara yapılması gereken ödemenin sürekli ertelenmesinin yanısıra, yönetime kendi ücretine zam ve önmüzdeki sezon için daha iddialı bir kadro kurma teklifinde bulunduğu belirtildi. Antalyaspor Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı,önümüzdeki sezon daha düşük bütçelerle çalışmayı amaçladıklarını belirterek, “Ancak Hamza Hoca, hem kendi alacağı ücret konusunda, hem de kafasındaki takım anlamında yüksek maliyetli bir tablo ortaya çıkardı. Biz de yolların ayrılmasının doğru olacağını söyledik” diye konuştu.