52 yıllık Sevda

3 Temmuz 2018
52 yıllık Sevda

2 Temmuz 1966 yılında kurulan Antalyaspor, bugün 12 farklı branşta mücadele ediyor. Atilla Konuk başkanlığında sadece futbol branşında hayatına başlayan kulüp, bugün 12 farklı branşta mücadele ediyor

 Antalya’nın en büyük marka değeri olarak bilinen Antalyaspor, kuruluşunun 52.yılını kutluyor. 2 Temmuz 1966 tarihinde, Atilla Konuk başkanlığında kurulan kırmızı-beyazlı ekip, bugün Süper Lig’deki futbol takımı başta olmak üzere, hentbol, masa tenisi, basketbol, yüzme, su topu, bisiklet, triatlon, voleybol, cimnastik, judo ve korumalı futbol branşlarında temsil ediliyor.

ORTAK AÇIKLAMA

Türkiye’de 12 branşta mücadele eden ender kulüplerden olan Antalyaspor’un Dernek, Vakıf ve A.Ş. Yönetimi, ortak bir açıklama yaparak yıldönümünü kutladı. Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Antalyaspor Kulübü olarak, kulübümüzün 52. yılında tüm Antalyasporluları en içten dileklerimizle kutluyor, Antalyasporumuzun bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli başkan ve yöneticilerimizi ve camianın bir ferdi olarak kendini Antalyasporlu kabul eden herkesi minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz”.

İLK BAŞKAN; ATİLLA KONUK

2 Temmuz 1966 yılında 152 üye ve 500 Bin TL yıllık gelirle Atilla Konuk Başkanlığı’nda kurulan Antalyaspor’un ilk yönetimini şu isimler oluşturdu: Asbaşkan Feyyaz Akalın, Genel Sekreter Akay Ekim, Üyeler: Haldun Dandan, Vedat Şekercioğlu, Selçuk Yalçın, Cafer Alp, Mehmet Sındıraç, Doğan Menküer. Fener Caddesi’ndeki Antalyaspor Lokali’ni adres olarak belirleyen kırmızı-beyazlı ekibin ilk teknik direktörlüğünü Vedat Şekercioğlu, ilk antrenörlüğünü ve menejerliğini ise Ahmet Cücen yaptı.

İLK FUTBOLCU KADROSU

Antalyaspor tarihine geçen ilk futbolcu kadrosunda ise şu isimler bulundu: Yüksel Alkan, Veli Yavuz, Aynur Tongül, Nail Yitmen, Necati Güldağ, Feyzi Odabaşı, Mehmet Ertuğer, Hasan Esti, Aydın Sarıbülbül, Turan İşcan, İzzet Kaylı, Coşkun Çetintaş, Önder Hepaydınlı, Mehmet taşberk, Günay Ermal, Asım Sarıtosun, Süleyman Bilgetay, Nuri Özey, Umur Sarıoğlu, Bülent Yüzbaş, Yalçın Demir, Metin Ünal, Yarkın Böke.