Başkan Böcek, Sporcuları Kırkpınar'a Uğurladı

5 Temmuz 2018
Başkan Böcek, Sporcuları Kırkpınar'a Uğurladı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  bu yıl 657’incisi gerçekleşecek Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesinde, Konyaaltı Belediyesi güreşçisi ve aynı zamanda 656. Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı İsmail Balaman’ın katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenledi. Konyaaltı Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, başpehlivanlar Turan Balaban, İbrahim Çoraman, Hasan Cengiz, başaltı boyu güreşçileri Sinan Kaya, Mustafa Taş ve antrenörler Hasan Aydın ve Ufuk Atalan da katıldı.

ALTIN KEMERLE DÖNECEK

Basın toplantısında konuşan Başkan Muhittin Böcek, 657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde Konyaaltı Belediyesi adına 35 güreşçinin er meydanına çıkacağını belirterek, “Geçen yıl altın kemeri getiren Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı İsmail Balaban, ikizi Turan ve başpehlivanlarımız diğer başpehlivanlarla er meydanında buluşacak. İsmail 8 ilde başpehlivanlık aldı. Edirne'de Tarihi Kırkpınar'da ikinci kez altın kemerle döneceğini ümit ediyorum. Bundan sonra da hep birlikte er meydanında başarılarla Antalya'ya döneceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Başpehlivan İsmail Balaman da, hazırlıkların tamamlandığını belirterek, hedefinin altın kemeri almak olduğunu kaydetti. Üç defa üst üste altın kemer kazanıp, kemeri ebedi olarak Antalya’ya getirmek istediğini dile getiren Balaman, “Hedefim tekrar Sarayiçi'nde altın kemeri kuşanıp sevenlerimi ikinci kez mutlu etmek. Üç defa üst üste altın kemer kazanıp, ebedi sahibi olmak istiyorum ve Antalya’ya getirmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Böcek, sporcuları Kırkpınar'a uğurladı.