Kritik 8 hafta

11 Ağustos 2018
Kritik 8 hafta

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, 2018-2019 sezonu öncesi bir basın toplantısı düzenleyerek  takımın son durumunu değerlendirdi. Kırmızı-beyazlı ekipte yaşanan mali sıkıntıları futbolculuk yıllarında defalarca yaşadığını belirten Korkmaz, “Futbol oynarken bu tür sorunlarla hep karşılaştım. İyi ki de yaşamışım. Çünkü çok iyi bir tecrübe olmuş ve şu anda bu tecrübelerimi oyuncularımla paylaşıyorum. Futbolcularla tam bir aile olduk ve takım içinde hiçbir sıkıntı yok. Futbolcularıma bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

YANLIŞ HABERLER

Sezon öncesi Erzurum ve Hollanda’da iki ayrı kamp yaptıklarını belirten Korkmaz, kamp sürecinde kamuoyuna yansıyan bazı gelişmelere açıklık getirdi. Hollanda kampından sonra takıma 1 gün ekstra izin verdiğini belirten Korkmaz, “Bu izim kamuoyuna, para alınamadığı için oyuncuların idmana çıkmadığı şeklinde yansıdı. Aynı şekilde Hollanda’da rehin kaldığımız haberleri de yanlış. Böyle bir şey olmadı ve biz uçağımıza rahat yetiştik. Böyle haberler nereden çıkıyor, anlayamıyorum” diye konuştu.

İLK 8 HAFTA KABUSU

Kayserispor maçı ile başlayacak yeni sezon öncesi tüm analizleri yaptıklarını belirten Korkmaz, şunları söyledi: “Son 2 sezonun ilk 8 maçında sadece 1 galibiyet alan ve çok sayıda oyuncusu sakatlanan bir Antalyaspor var. Bunun önüne geçmek için, futbolcularımla hergün öğle saatlerinde buluşup beraber zaman geçiriyoruz. Aynı sıkıntıyı yaşamamak için oyuncularım da, biz de feidakarlık yapıyoruz”.

İLK 5 MAÇ ÇOK ZOR

Sezonun ilk yarı fikstürünün zorluğuna dikkat çeken Korkmaz, “İlk devre 8 maç içeride ve bunların 3’ü şampiyon olmuş takımlara karşı. Maç maç düşüneceğiz ama kendimize göre programımız var. Özellikle ilk 5 hafta çok zor olacak. Kayseri, Beşiktaş ve Başakşehir ile deplasmanda, Rize ve Konya ile Antalya’da oynayacağız. Bu periyodu işi atlatırsak rahatlarız” ifadelerini kullandı.

STOPER İSTEMİYORUM

Zeki dışında sakat oyuncunun bulunmadığını belirten Bülent Korkmaz, takımı son durumu hakkında şu bilgileri verdi: “Zeki Yıldırım, Eylül ayı sonunda tam olarak hazır olur. Takım savunmasına önem veriyoruz ve bu konudra ciddi yol aldık. Geçen sezon çok pozisyon veren ve bol pozisyon veren ve çok gol yiyen bir Antalyaspor vardı. Bu görüntüyü ortadan kaldıracağız. Stoper mevkiinde oynayan oyuncuların performanslarına baktıktan sonra, buraya transfer yapmaktan vazgeçtik. Celustka ve Bahadır orada oynayabilir. Ayrıca Birkan, Doğukan ve Mustafa İnan gibi genç oyuncuları takıma geliştirip takıma kazandırmayı planlıyoruz.

MOSSORO İLE ANLAŞTIK

Futbolculuk yıllarındaki hırslı yapısı ile tanınan Bülent Korkmaz, bu görüntünün maçlara yansıyıp yansımayacağı sorusuna, “Kendi oyunculuk karakterimizi sahaya yansıtacağız. Ama bunun için biraz zaman gerekli. Çünkü hala beklediğimiz transferler var. Kadromuzda olan ama kampa geç katılan arkadaşlarımız var. Hücum hattında görev alan ve doğrudan kadroya girebilecek 2 transfer çalışmamız devam ediyor. Mossoro ve Başakşehir ile anlaştık, Abdullah Avcı’nın verereceği kararı bekliyoruz. Mossoro olursa, bir transfer daha gerçekleştireceğiz” cevabını verdi.