Otizm merkezi yarım kaldı

2 Ocak 2019
Otizm merkezi yarım kaldı

Otizmli çocukların ücretsiz eğitim ve spor faaliyetinden faydalanabileceği bir merkezin yapımı için kolları sıvayan Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği, gönüllülerin yardımları ile devam eden inşaatın maddi imkansızlıklar nedeniyle durduğunu duyurdu.

DESTEK BEKLİYORLAR

Varsak’ta geçtiğimiz haziran ayında yapımına başlanan inşaat, yardımlar ile eylül ayına kadar devam etti. Merkezin kaba inşaatının bittiğini ve sadece yüzde 40’lık bir kısmının tamamlandığını ifade eden Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz, merkezin bir an evvel tamamlanıp faaliyete geçmesi için hayırseverin desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Kurum ve kuruluşlardan da destek belediğini ifade eden Baz, “Merkezimizin amacı otizmli bireylerin burada eğitim ve spor faaliyetlerinin yapılabilmesi. Gönüllü hoca ve eğitmenler ile çocuklarımız verimli zaman geçirebilecek. Aileler de biraz dinlenecek” dedi.

ÇOCUKLAR NEFES ALACAK

Merkez inşaatının aktif olarak 4 ay devam ettiğini sonra durduğunu belirten Baz, “İnşaatın tamamlanması için destek bekliyoruz. Kurum ve kuruluş olabilir, ya da gönüllü bir birey olabilir. Bu çocuklarımız için elimizi taşın altına koymak istiyoruz. İnşaatımız devam etsin, merkezimiz tamamlansın. Burası çocukların nefes alacakları bir alan olacak. Eğitim de alacaklar” dedi.