Çifte ayrılık

10 Ocak 2019
Çifte ayrılık

Antalyaspor’da beklenen ayrılıklar gerçekleşti. Yüksek maliyetleri nedeni ile takım içi dengeleri bozan ve gönderilmeleri beklenen William Vainqueur ve Maicon Marques ile dün yollar ayrıldı. Yıllık 1 Milyon 759 Bin Euro para kazanan iki oyuncu, takımda en pahalı isimlerdi. Antalyaspor’dan 1 Milyon 250 Euro civarında alacağı bulunan Maicon Marques’e, alacaklarına karşılık bonservisi verildi. Türkiye’den, Avrupa’dan ve uzakdoğudan takımların ilgilendiği Brezilyalı futbolcunun, Avrupa’dan bir takımla oynamak istediği öğrenildi.
VAİNQUEU  MONACO’YA
Yüksek maliyetinin yanı sıra performansı ile de dikkat çeken William Vainqueur ise Fransız devi Monaco’ya kiralandı.  6 aylık kiralama bedeli olarak Fransız ekibinden 450 Bin Euro alacak olan Antalyaspor, futbolcunun ikinci yarıdaki alacaklarından da kurtulmuş olacak. Monaco Teknik Direktörü Franck Passi ile daha önce Marsilya’da da çalışan Vainqueur’un transferi Fransız basınında büyük yankı uyandırdı. Spor sayfalarında manşetlerden duyurulan haber, “Flaş haber” olarak servis edildi.

 


YÖNETİMDEN AÇIKLAMA
Antalyaspor Yönetimi, yazılı bir açıklama yaparak iki futbolcu ile ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Kırmızı-beyazlı yönetim, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “1.5 yıldır formamızı başarıyla giyen Maicon Marques ile karşılıklı olarak görüşülerek sözleşmesinin feshi yoluna gidilmiştir. Çok ciddi sayılabilecek bir alacağından vazgeçen Maicon Marques'e verdigi hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki futbol yaşamında başarılar dileriz. William Vainqueur ise sezon sonuna kadar Fransa'nın AC Monaco takımına bir bedel karşılığında  kiralanmıştır”.