Monaco piyangosu

14 Ocak 2019
Monaco piyangosu

Antalyaspor’da William Vainqueur bilmecesi çözüldü. Cuma günü girdiği sağlık kontrolünden geçemeyen ve Monaco’ya kiralanması askıya alınan William Vainqueur,  Fransız kulübünün başkanı Vadim Vasilyev ile yaptığı özel görüşmenin ardından mukaveleyi imzaladı. Monaco Kulübü, transferi sosyal medya hesaplarından duyururken, Vainqueur’un sezon sonuna kadar kiralık olarak Monaco forması giyeceği öğrenildi.
VASİLYEV’DEN BÜYÜK ÖVGÜ
Sağlık testinden geçememesine rağmen cumartesi günü yapılan görüşmenin ardından kiralanmasına karar verilen Vainqueur’ün çok güçlü bir futbolcu olduğunu söyleyen Başkan Vasilyev, “Transfer olmak için çok büyük isteği vardı. O’nu geri göndermek istemedim. Vainqueur’ün isteği beni çok etkiledi. Bizim durumumuza bakıldığında güçlü kişiliğe sahip futbolculara ihtiyacımız var. Vainqueur’ün bize gösterdiği özellik bu oldu” şeklinde konuştu.
MAİCON BREZİLYA’YA DÖNÜYOR
Bu arada daha önce alacaklarına karşı bonservisi verilen Maicon Marques, ülkesi Breziya’da bazı kulüplerle transfer görüşmesi yapıyor. Türkiye’den kulüplerin de istediği Maicon’un, futbol hayatına Brezilya’da devam etmesi bekleniyor. Antalyaspor Kulübü, yüksek maliyetli Maicon ve Vainqueur’ün elden çıkarılması ile uzun vadede yaklaşık 5 Milyon Euro tasarrufa gitti. İki futbolcu da kulüpten alacaklarından vazgeçerken, Monaco Kulübü, Vainqueur’ün kiralanması için Antalyaspor’a 450 Bin Euro bedel ödeyecek.