UEFA temeli atıyoruz

21 Ocak 2019
UEFA temeli atıyoruz

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, ilk yarıda alınan başarılı sonuçlar nedeni ile büyük beklenti içine giren camiaya çağrıda bulundu. Kulübün içinde bulunduğu ağır borç yükü nedeni ile gerçekçi hareket etmeye çalıştıklarını söyleyen Korkmaz, “Hiç kimse yüksek beklenti içine girmesin. Bizim de hayallerimiz var ama bu sezon için değil. Gerçek neyse onu söylüyoruz. UEFA Avrupa Ligi gibi hayalleri oluşturmak için bu yıldan temelleri atmaya başladık. Altyapıdan oyuncular çıkarmaya başladık. İleride bunun da gerisi gelecektir” dedi.

TRANSFER İSTEMİYORUM

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile kadroda alternatif oluşturmaya çalıştığını belirten Bülent Korkmaz, “Stoperlerimiz Diego, Celustka ve Bahadır sakat. Kadro içinde bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. Transferi her teknik direktör ister ama bizim maalesef geçmişten gelen borç yükümüz var. Bu yükü mevcut yönetim gidermeye çalışıyor. Maliyeti yüksek oyuncularla yollarımızı ayırdık. Şu anki durumda yeni transfer gözükmüyor. Sezon başından bu yana yaşanılan zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

OYUN PLANI DEĞİŞEBİLİR

İlk yarıda aldıkları başarılı sonuçları ikinci yarıda da devam ettirmeyi amaçladıklarını belirten Korkmaz, şunları söyledi: Çok iyi bir devre arası kampı geçirdik. Futbolcularımın performanslarından memnunum. Ligin ikinci yarısında da daha çok koşmamız, mücadele etmemiz ve takım halinde oynamamız gerekiyor. Sakatlıklarımız nedeniyle güçlü olduğumuz savunma hattında sıkıntılarımız var. Dolayısıyla belki oyun planında bir değişiklik yapabiliriz".