Ayağa kalkacağız

6 Şubat 2019
Ayağa kalkacağız

Korkmaz, “Bu maç bir engeldi ve düştük. Ayağa kalkarak, Rize engelini geçmeliyiz” dedi

Antalyaspor’da, Beşiktaş karşısında alınan 6-2’lik ağır yenilginin üzüntüsü yaşanıyor. Güçlü rakibi karşısında tarihi bir skorla yenilmekten kurtulamayan kırmızı-beyazlı ekip, bir an önce toparlanarak Rizespor maçına hazırlanmak istiyor.

SENARYO FARKLI OLABİLİRDİ

Penaltı golüne kadar oyun üstünlüğünün kendilerinde olduğunu belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yedikleri ilk golün ardından çözüldüklerini söyledi. Bireysel hataların ön planda olduğu bir maç oynadıklarını belirten Korkmaz, “Penaltı golünden sonra çözüldük ve ilk yarıyı 3-0 geride bitirdik. İkinci yarıya da baskılı başladık. 3-1’i yakaladıktan sonra 2.gol için çok pozisyon yakaladık. O golü bulsak senaryo çok daha farklı olabilirdi. Ancak bunu başaramayınca ortaya 6-2 gibi ağır bir sonuç çıktı” dedi.

YENİLER HAZIR DEĞİLDİ

Yenilgiden çok farklı skorun moral bozucu olduğunu söyleyen Korkmaz, “Her haftanın farklı bir hikayesi var. Beşiktaş maçı bir engeldi ve takılıp düştük. Bir an önce toparlanıp, Rize engelini aşmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. Yeni transferleri 2 günlük antrenmanın ardından maç kadrosuna alındığı için ilk 11’de oynatmadığını söyleyen Korkmaz, “Takımla birlikte sadece 2 gün antrenman yaptılar. Aynı şekilde Diego’nun sakatlığı yeni geçti ve riske etmek istemedik. Diego’yu oynatsaydık, sakatlığı nüksedebilirdi”.