Korkmaz’ın kadro kabusu

12 Nisan 2019
Korkmaz’ın kadro kabusu

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlediği haftalık basın toplantısında, Kasımpaşa karşılaşması ve kalan 7 haftayı değerlendirdi. Kasımpaşa’nın hem oyun, hem de skor olarak son haftalarda formda olduğunu belirten Korkmaz, “Kendi evimizde ve taraftarımızın önünde olacağımız için kazanabilecek güçteyiz ve takım olarak hazırız” dedi. Sakat ve cezalı oyuncular nedeni ile ideal 11’i 3-4 hafta bile oynatamadığından şikayet eden Korkmaz, “Belli bir 11’i 3-4 hafta sürekli oynatabildiğiniz zaman verim alabiliyorsunuz. Maalesef bu sıkıntıyı yaşamaya devam ediyoruz” diye konuştu. 

ÖNCE HEDEFLENEN PUAN
Antalyaspor’da uzun yıllar kalmak istediğini ve uyumlu çalışılan bir başkan ve yönetime sahip olduklarını belirten Korkmaz, “Şu anda odaklanmak istediğim nokta maçlar. Düşündüğümüz hedefe ulaştığımız zaman genel bir toplantı yapacağım. Kulüpte herkes bize destek oluyor. Onlara teşekkür ediyorum. Hedeflediğimiz puana ulaşınca daha ayrıntılı bir basın toplantısı yapacağım” ifadelerini kullandı.

OYUNCU PORTFÖYÜ OLUŞUYOR
Genel anlamda Antalyaspor’a bir oyuncu portföyü oluşturmak zorunda olduklarını belirten Korkmaz, şunları söyledi: “Biz olsak da olmasak da bunu yapmak zorundayız. Bu bizim görevimiz. Sedat Karabük hocamız, oyuncu izleme ekibimiz, sürekli çalışıyor. Biz de sürekli maç ve oyuncu izliyoruz. Mevki mevki oyuncu portföyü oluşturuyoruz. Her an her şey değişebilir. Bir oyuncumuza çok iyi bir teklif gelir, gidebilir. Yerini doldurmamız gerekir. Veya eksik bölgelerimize oyuncu almamız gerekir. Dolayısıyla transferi konuşmak için erken olsa da biz icraat olarak çalışmamızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.