Kupa Hannover 96’nın

Futbol 25 Ekim 2015
Kupa Hannover 96’nın

Türk-Alman dostluğu için Büyükşehir Belediyesi ve Almanya'nın Antalya Konsolosluğu iş birliğiyle Efsaneler Kupası Futbol Turnuvası düzenlendi. Coşku dolu geçen turnuvada, Hannover 96 kupayı kaldırdı. Büyükşehir Belediyesi’nin organizatörlüğündeki Efsaneler Kupası Futbol Turnuvası Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda gerçekleşti. Türk Alman dostluğu için Fabian Ernst, Martin Groth, Savaş Koç ve Deniz Barış gibi eski ünlü futbolcular sahaya çıktı.

 BAŞLAMA VURUŞU MASKOTLARDAN

Karşılaşmaların başlama vuruşunu EXPO 2016 Antalya maskotları Ece ve Efe’nin yaptığı Birinci Efsaneler Kupası’na Türk ve Alman veteran futbolculardan oluşan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Almanya'nın Antalya Konsolosluğu takımı FC Adler Antalya, Antalyaspor, Alanyaspor, Hannover 96 ve Antalya Müzesi katıldı. Türk-Alman dostluğunu pekiştirmeyi amaçlayan turnuvada birincilik kupasını Alanyaspor'u 1-0 mağlup eden Hannover 96 aldı. Turnuvada dereceye girenlere kupa ve madalyaları Almanya'nın Antalya Konsolosu Martin Vetter, muavin konsolos Jörg Fürstenau, eski milli futbolcu Tanju Çolak ve Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak tarafından verildi.

DELPHIN’DA RESEPSİYON

Turnuva öncesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Efsaneler Kupası için Cuma akşamı Delphin İmperial Otel Balo Salonu’nda resepsiyon düzenledi. Yoğun ilgi gören resepsiyonda kokteyl ve kura çekimi yapıldı. Resepsiyona Başkan Başdanışmanı Caner Şahinkara, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk, Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak, Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Vetter, futbolcular ve birçok davetli katıldı.

KATILIM ARTACAK

Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, futbolun toplumları bir araya getiren dostluk ve dayanışmayı güçlendiren yönüne dikkat çekerek “ Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bu turnuvayı gönülden destekliyor. Türk-Alman dostluk günü nedeniyle bir futbol turnuvası düzenlemek aramızdaki ilişkiyi güçlendirmeye hizmet edecektir. Gelecek yıl daha çok ülkenin katılımıyla daha uluslararası düzeyde bir turnuva düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.