TÜRK FUTBOLU İŞTE!

Hüseyin TÜRK 9 Aralık 2018
Hüseyin TÜRK

Türk futbolu işte.. bunu söyleten o kadar çok sebeb var ki. 
En basitinden adında birlik olan bir yapı , kimsenin birbirinden haberi olmayan bir metinle kulupleri karşı karşıya getirebiliyor. Yapılan her açıklama kendi içinde yeni bir açıklamaya gebe.. 
**
Var denilen sistemin varlığı ile sıkıntı her hafta farklı yönlere doğru gidiyor. Eskiden görüpte bakmayanlar, şimdilerde bakıpta görse dahi pek birşeyler hak ve adalet boyutunda değişmiyor.


Peki nasıl olacak sorusunun cevabını ne zamana kadar sormamız gerekecek?
Renklere ve isimlere göre Var’lık sağlananları yaratanlar , bir an önce o koltuklara yapışmış yerlerini kaldırmasını bilmeliler yada kaldırtılmalıdır. 
Yoksalarda neticeler çok acımasız. 


Marka değeri diye yutturulmaya çalışılan Türk futbolunun hali için acil iyi cerrahlar lazım. Yoksa kan kaybından gidecek.. En başta federasyona çekin düzen verilmeli, federasyonun tüm işleyişleri teknolojik tabirle “resetlenmeli, borç batağına gömülmüş kuluplerin yöneticilerine mali yükümlülükler getirilmeli, hakemlerimizin insan sağlığına zarar veren akıl, göz ve yürek sağlıklarına itina gösterilmelidir. 
Görünen o ki Türk futbolu kötü yola nasıl düştü sorusuna cevap aramamız herkes için çok daha kolay bir halde..


**
Göztepe karşısında da artık kazanmayı seven bir takımın varlığı neticeyi böyle buyurması iyi oldu.Yerinde bir galibiyetin zamanlaması da güzel oldu. 
Ancak Antalyasporun mali yapısı kara düşüncelerin merkezi konumunda.. 
Ne yapılmalıdaki en iyi başlangıcın kulüp ve dernek üyeliklerine hedef konularak hem gelir hem de büyük bir sivil toplum örgütü içeriği kazandırmak olmalıdır diye düşünüyorum. 
Mesela 1966 liradan 1966 üye..


**
Ağzını açınca güzel ifadelerini 1207 Antalyaspor kadın futbol takımımız için esirgemeyenler, nedense işin icraat bölümüne gelince kayıp aranıyor rolünü başarıyla oynuyorlar.


Bu konuda kinayeli teşekkürü hakeden önemli büyüklerimiz var.Oysa hem ulusal hem de uluslararası alanda ülkemizi, ilimizi en önemlisi Türk kadınını ve Türk sporunu başarıyla temsil eden , temsil etmeye çalışan Antalya’nın tarihine kadın futboluyla vurgu yapan, kızlarımızı sadece futbolla değil onların geleceklerine katkı koyan bu kulübümüze körler ve sağırları oynamak ,ne kadar vicdani bunu sizlere bırakıyorum.


**
Bu durum Antalya’nın makus talihi midir?
Her nedense Antalya takımlarının Antalya’daki maçları için hakemlerden yana serzenişler hep aynı cümlelerde yaşanıyor. Kendi ilinin takımlarının yanında olun demiyorum, karşısında olan bir anlayışı kabul etmem mümkün değil. Bunu adalet vb gibi kavramlarla gerekçelerle kimse anlatamaz bana. Geçen hafta 1207Antalya- Aksaray maçında , maçın hakemlerinin pozisyonlara iki farklı gözle baktığını benim gibi tribünlere gelen herkes gördü. Anlaşılır gibi değil.. ikili mücadelede tekme atan, vuran rakibin karşısında bağırmamak, yada düşmemek midir , hakemin kararını belirleyen.. ya da aktif pasif kuralları bizim pozisyonumuza göre mi verilir? Bunun gibi futbol sağlığını zorlayan görüntüye tribünlerden verilen tepkinin adı; “ Yukarıya bakacağına, biraz da maça baksana” oldu. Çünkü topun bizde olduğunda gözler hep yukarıya bakıyordu.
Hayırlısı..

Yazarın tüm yazıları