Neden 3 Prof. Dr. yönetimde?

Tansu DURAN 20 Ocak 2018
Tansu DURAN

Antalyaspor'un geleneksel yönetim değişimi ve yeni yönetim kurulu memleketimize ve Türk futboluna hayırlı ve uğurlu olsun. Cihan Bulut başkanı yüz yüze tanımasam da sempati duymuşluğum vardır. Bu yazıda ona sempati beslediğimi itiraf ettiğim için de kendisiyle görev süresi boyunca da tanış olmayacağım inşAllah. İlke önemlidir.

 

Menderes Türel'in atadığı pardon ikna edip Antalyaspor'u kaostan kurtarmak için göreve çağırdığı Cihan Bulut sayesinde umarım bulut(lar) sadece başkanımızın soyadında kalır. Yoksa baştan beri gelmesini istemediğim G.Gencer ile yine başka bir sempati duyduğum A.Ş.Öztürk'ten sonraki kalp krizine neden olacak borç durumuna illa ki çare olacaktır. Ama benim bu yazıda değineceğim asıl husus şu. Yönetim kurulundaki 3 Profesör Doktor.

 

Bunun yorumu ancak şu olur. Cihan Bulut tıbben bir çok önlem almıştır. Çok zekice bir harekettir ve Dünya futbol yöneticiliğine ve literatürüne geçmelidir.

Şimdi isim isim bu 3 hocamızı yazıyorum. Prof. Dr. Ömer Özkan, Prof. Dr. Cumhur Arıcı ve Prof. Dr. Mustafa Özdoğan.

 

İlk ismi neredeyse Dünya biliyor. Bu yönetim kuruluna yapılan en iyi transfer bu kişidir. Bir dünya starını takımdan önce daha yönetim kuruluna getirmiştir. Prof. Ömer Özkan el, kol, bacak, yüz gibi ne varsa onun naklini yapan gerçekten büyük bilim ve tıp adamlarından birisidir. Keşke elin gâvurunun yapacağı kafa naklini de onlardan önce yapabilsek. Neyse neden bu isim yönetim kurulunda sizce?

 

Ben cevap vereyim. Oynadığı topla aldığı haksız milyonlarca lira, dolar ya da euro alanlarla, camia içinde yaptıklarıyla insan içine çıkmaması lazım yüzsüz kişilere yüz nakli yapması için yönetim kuruluna alınmıştır. Bunu düşünenlere de helal olsun. En azından maliyetleri oldukça düşürecek bir hareket olmuştur bu. Fakat gerekli futbolcularımız, yöneticilerimize yürek nakli yaparak cesaretle ve inançla yollarında yürümelerini sağlasın var ya altından heykelini yaptırmakla kalmam uzaydan da görülebilecek anıtını dikerim. Bir şehre bundan büyük hizmet olur mu?

 

Diğer hocamız ise Prof. Dr. Mustafa Özdoğan. Dünya tanımasa da ülkemiz ya da şehrimiz tarafından iyi bilinen kansere savaş açan büyük hekimlerimizden birisidir. Geçtiğimiz bilim fuarındaki standında dağıtılan Yörükoğlu'nun yoğurtlarını yemeye doyamamıştım. Hologramik sanal gözlükle o fuarın en pahalı aracını istinasız herkese taktıran ve izleten ve büyük bir çekiliş yaptırarak Antalya'ya hediyeler dağıtmıştı. Ödüllerin büyük kısmı Antalyaspor forması ve maç biletiydi.

 

Konuyu dağıtmadan geri dönelim. Mustafa Hocam ise Cihan başkanın tribünlerdeki taraftarları için aldığı en büyük önlemdir. Çünkü bu yıl ki oynanan futbolla kanser olmaya çok yaklaşan taraftara önleyici tedavi yöntemleriyle kanser olmamaları konusunda çalışacaktır. Hele ki Eto'o gider de diğerleri de oynamayı bırakırsa kanser olanları da tedaviye girişecektir. Asıl iş Mustafa hocamızındır. Allah kimseyi şakasına da olsa bu hastalıktan mustarip etmesin.

 

Üçüncü ve son isim Prof. Dr. Cumhur Arıcı hocamızdır. Onu ilgilerinden başka tanıyan varsa bu benim ayıbım ve cahilliğimdir. Ama uzmanlık alanlarına baktığımda guatr ve meme kanseri uzmanıymış. Kanser konusunda Mustafa hocaya destek de verebilir ama bana göre asıl amacı guatr sorununu gidermek.

 

Guatr hastalarından oluşan yakın çevrem var. Bunların ortak özelliği hayatlarının bir kısmında yüksek stres altında bulunmaları olmuştur. Ne hikmetse de o esnada bu hastalığa yakalanmışlardır. Gayri tıbbi bu açıklamamı ciddiye alarak devam edeyim. Bu hocamız da yukarıdaki örnekte kanser olamamış ama yüksek stres nedeniyle guatr hastası olmaya aday kişileri önleyici tedaviyle hastalıktan uzaklaştırmak olacaktır. Bu da çok müşteri pardon hasta kaybına neden olmasına rağmen kaybedecekleri meblağı Antalyaspor'a bağışladıklarını varın siz düşünün.

 

3 hocamızla güçlenen yönetim kurulumuzla (Kayserili olduğunu düşündüğüm) Sayın Cihan Bulut'a başarılar diliyorum. Antalyaspor'un diğer yöneticileri neden beni anmadın diye bana gönül koymasın lütfen. Burada bu büyük gizi ortaya çıkarmakla meşguldüm. Siz de bana neden yönetim kurulundayım diye e-posta atın. Yeminle bire on katarak anlatmazsam neyim SORU İŞARETİ

 

Yazarın tüm yazıları